KENDİNİZİ ŞIMARTIN…

Şehir hayatının stresinden ve yoğunluğundan uzaklaşmak, iş hayatının vücudumuzda yarattığı zararlı etkileri  en aza indirmek isteyen herkesin mutlaka yerine getirmesi gereken bu aktiviteleri usta eğitmen ve güleryüzlü personeller ile sizlere sunmaktan  gurur duyuyoruz. Kendinize yeni bir yaşam kalitesi belirleyip,bedeninizin dinlenmesi için ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayın. Özellikle spor salonu konusunda misafirlerimizin isteklerine uygun çalışmalar yapmakta, vitamin bar hizmetimiz ile sağlıklı yaşamı desteklemekteyiz..

FİTNESS HİZMETLERİMİZ

Uzman fitness eğitmenimizle birlikte her kişiye ve belirlenen amaca göre antrenman programları düzenlenir. Bu sayede kişiler kendilerini psikolojik olarak daha iyi ve zinde hissederken aynı zamanda pek çok hastalıklardan uzak kalarak formda bir vücuda sahip olurlar.

 • Koşu Bandı
 • Bisiklet
 • Dumbbell Programları
 • Kademeli Halter Programı

TÜRK HAMAMI

Türk hamamı geleneğindeki ilk aşamayı oluşturan ‘kese’, vücudun yoğun ter atmasının ardından temizlenmek ve arınmak için tatbik edilir. Kese, derinin gözeneklerinde birikmiş olan toksik maddeleri çıkararak tıkanmış gözenekleri açar ve pürüzleri giderir.

Köpük Masajı ise; vücudun doğal sabunlardan üretilen yoğun bir köpükle kaplanması ve bu köpük yardımıyla yapılan eşsiz rahatlatıcı masajdır.

 • Relaks Salonu
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Jakuzi
 • Süt Banyosu
 • Şok Havuzu
 • Masaj Odaları

MASAJ HİZMETLERİ

Kas yenilenmesi, stres yönetimi, esneklik, dolaşım ve rahatlama ile ihtiyacınız olan masaj keyfi EKiNATA GRAND TOPRAK HOTEL ‘de.

THAİ MASAJI

Tayland’da 2.500 yıldan bu yana yapılan ve Tayland’ın geleneksel şifa sanatlarından bir tanesi olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Thai masajı, Uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında, tamamıyla doğal ve insan sağlığını hem zihinsel hem de bedensel yönden iyileştirmeyi amaç edinen bir uygulamadır. Teknik olarak; vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır.

TAŞ MASAJI

Yin Huan Yong tarafından Uzak Doğuda 3500 yıl önce keşfedilen taş masajı bilenen en eski terapi yöntemlerinden birisidir. Faydalı Minerallere sahip taşların ısıtıp bedene temas ettirmek suretiyle yaplmaktadır.

 • Metabolizmayı hızlandırır
 • Toksin atılımına yardımcı olur.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
 • Hücrelerin Oksijenlenmesini sağlar.
 • Beraberinde kullanılan ürünleri(Aromatik yağlar) emilimini arttırır.
 • Ağrı azaltıcıdır.

BALİ MASAJI

Rahatlatıcı ve dengeleyici…

Vücuttaki enerji noktaları üzerine tatbik edilen etkili baskılar; yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleri ile birlikte yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlere etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini; tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar. Bu masaj sırasında kullanılan doğal yağlarla birlikte kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselerek dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağan üstü bir rahatlama elde edilir.

AROMATERAPİ

Her bitkisel öz yağın belirli özel bir işlevi vardır. Kimi öz yağlar rahatlatırken, kimileri de toksin atmak suretiyle canlandırır. Aromaterapi, masajın rahatlatıcı etkisi ile öz yağların iyileştirici özelliklerini birleştirir. Bitkisel öz yağlar, yüzü ve saçı da içeren tüm vücuda değişik masaj teknikleriyle uygulanır.

BAL MASAJI

Bal masajı vücuttaki ödemi dağıtır, kireçlemeyi giderir.

Panik atak hastalıklarına da iyi gelir. Vücutta biriken yağları kırar ve kronik kas ağrılarını giderir.

MEDİKAL MASAJ

Medikal masaj tıbbi masaj olarak da adlandırılır. İyileştirici özelliği bulunan medikal masaj hastaya doktor tarafından önerilir. Hasar gören ve yorgun düşen organın normal düzenine dönmesini sağlamak amacıyla uygulanan medikal masaj, kişinin yaşam kalitesini arttırmayı sağlar. Fizyolojik yararlarının yanı sıra psikolojik destek de sunar.

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Kar yağışı manzarası eşliğinde  kendinizi sabah 08:00 ile gece 22:00 saatleri arasında sıcak suyun yerçekimi kuvvetine bırakın.

Siz keyfinizi yaşarken çocuklarınız da Çocuk Havuzu’nda güvenli bir şekilde eğlensizler.

SAUNA

Sauna, derideki kılcal damarları genişletir ve kan basıncınızı dengeler. Vücut ısınız 1-2 derece artarak mikrop ve virüslere karşı savunma sisteminizi güçlendirir. Hasta iken veya olmak üzereyken sauna ilaç vazifesi görecektir.

Spor aktiviteleri sonrası sauna, yorgunluğunuzu atacağınız en uygun yerdir.

VİTAMİN BAR

Bakımınız sonrasında sizler için özel olarak hazırlanmış dinlenme odalarımızda uzanıp rahatlayabilir, vitamin barımızda hazırlayacağımız sıcak ve soğuk içecek ikramlarımızla sessizliğin ve huzurun tadını çıkartabilirsiniz.

OYUN SALONU

Bilardo

Masa Tenisi

Squash