Toplantı Salonları

Toplantı Salonları

EkinAta Grand Toprak Hotelimizde genellikle iş toplantıları için geniş büyük salonlar mevcuttur. Toplantıların rahatça yapılabilmesi adına bu salonlarda ses yalıtımları yapılmakta, iş dünyasında yerli veya yabancı birçok kişi ile çeşitli toplantılar gerçekleştirilmektedir. Bu toplantılar bazen 5 kişilik bazense 500 kişilik olabilmektedirler. Bu nedenle önemli ihtiyaçlardan birisi olan toplantı salonlarımız çok kapsamlı dizayn edilmiştir. Ülke genelinde neredeyse her otelin bir toplantı salonu mevcuttur. Her otelde olduğu gibi otel toplantı salonlarında çok önemli görüşmeler ve toplantılar gerçekleştirilmektedir.

Bununla birlikte sadece toplantı değil otelimiz içerisinde yapılan bazı gösterilerde yine toplantı salonlarında sergilenmektedirler. Toplantı salonlarımızın farklı birçok özelliği mevcuttur. Şirketlerin ve işletmelerin toplantı salonları bulunur. Bir sorunun tartışılması veya herhangi bir konu üzerine toplu olarak düşünülmesi işlemine toplantı denilmektedir. Otel’imizin toplantı salonları içerisinde sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına yapabileceğimiz iyileştirmeleri konuşuyoruz.

Toplantı Salonlarına Olması Gerekenler

Her şeyden önce bir adet kürsü bulunmalıdır. Otelimizin toplantı salonunda bu kürsü çok programlı dizayn edilmiştir. Toplantıyı sunacak veya yönlendirecek olan kişi toplantıyı dinleyen diğer kişilere kürsüden seslenmektedir. Kürsü toplantı salonunda olması gereken en önemli malzemelerden biri olduğu için kürsü seçiminde özen gösterdik.

Toplantıda görüşülecek ve üzerine tartışılacak olan durumun anlatılabilmesi için de dijital sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sistemler için öncelikle toplantıya katılan katılımcıların her açıdan anlatılanı görebilmeleri adına yüksek çözünürlüğe sahip bir ekran gerekmektedir. Bu ekranla birlikte bazen katılımcılara sesli videolar da ve müzikler de dinlendirilebileceği için ses sistemine de ihtiyaç duyulmaktadır. EkinAta Grand Toprak Hotel olarak toplantı salonlarımız en gelişmiş teknoloji ile süslenmiştir. Toplantı salonlarının çok geniş olma durumlarının olmasından kaynaklı ses sistemlerinin de salonun her bölgesine sesi rahatlıkla aktarabilecek bir yapıda olmaları gerekmektedir.

Büyük şirketlerin toplantılarında bazen sergileyecekleri bir malzeme olabiliyor. Bu malzemelerin sergilenebilmeleri için de yürütülebilen masalara da ihtiyaç vardır. Bunun dışında toplantıyı sunacak olan kışının ekran üzerinden her alana ilgiyi çekebilmesi için elinde bir sopa bulunmalıdır. Şimdilerde lazer sistemi kullanılmaktadır. Lazer ışığı ile istenilen noktaya ilgi çekilebilmektedir. Aynı zamanda toplantı salonumuzda oluşacak sesin dışarı çıkmaması veya dışarıdan gelecek olan sesin toplantıyı etkilememesi adına ses yalıtım sistemi kurduk. Kablolu veya kablosuz internette toplantı salonlarında olması gerekenlerdendir. Toplantı salonumuzun internet konusunda hiçbir açığının bulunmadığını gururla belirtebilirim. Aynı zamanda toplantıda katılımcıların birbirlerine seslenebilmeleri ve seslerini duyurabilmeleri için mikrofonlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden salonlarımızda her üye için bir mikrofon bulunur.

Toplantı Salonunda Hizmet

Toplantılar genellikle sesiz ve sakin ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle toplantı aralarında katılımcıların ihtiyaçları karşılanabilir. Uzun sürecek olan toplantılarda kısa aralar hesaplanır ve bu aralarda toplantı yöneticilerimizin uygun gördüğü kriterlerde sunumlar gerçekleştirilir. Toplantıda dikkatler dağılmasın diye genellikle yiyecek bulundurulmaz. Toplantı masalarımızda genellikle su bulunur. Katılımcıların uzun konuşmalarda boğazlarını yumuşatmaları için düşündük. Yiyecek yani genellikle kuru pasta tercih ederiz. Ara verilmeden gerçekleşecek olan toplantılarda katılımcılar için küçük ikramlar hazırlanabilir. Genellikle dikkat dağıtabileceği için tercih edilmemektedir. Buna çare olarak toplantılara kısa molalar verilmekte ve bu kısa kolalarda ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Unutmayın, Ekinata Hotel’in her toplantısı size daha iyi bir hizmet verebilmek adına yapılıyor.

Start date:


Warning: date() expects parameter 2 to be long, string given in /home/ekinatagrand/public_html/wp-content/themes/hiller/apus-simple-event/single-simple_event.php on line 66

Finish date:


Warning: date() expects parameter 2 to be long, string given in /home/ekinatagrand/public_html/wp-content/themes/hiller/apus-simple-event/single-simple_event.php on line 77

Time: