Çocuklara Özel Aktiviteler

Çocuklara Özel Aktiviteler

Çocuk Kulübü Hakkında

Her yaştan çocuğun katılabileceği bir sosyal faaliyet merkezidir. Çocuk kulüpleri öğrenimine devam eden çocukların sosyal faaliyet ve eğitim alabilecekleri yerlerdir. Çocukların farklı alanlara yönelmelerini ve yeni adımlar atabilmelerini sağlamak ve onlara her açıdan yardımcı olabilmek adına atılan bu adımlar oldukça sağlıklı olmuştur. Çocukların daha fazla sosyal faaliyet içerisinde olmalarına imkân sağlanmaktadır.

EkinAta Grand Toprak Hotel’imizin neredeyse bir binası çocuklara ayrılmıştır. Çünkü çocuklarınızın zevkleri sizlerle bir değildir ve sizin hoşlandığınız şeyler onların pek hoşlarına gitmeyebilir. Bu yüzden otelimizin bir bölümünü çocuklara ayırdık.

Çocuk kulüpleri çocukların asosyal bir yapıda değil de, sosyal faaliyetler ile daha konuşkan ve ilerici olmalarını hedeflemektedir. Bu hedefe yönelik açmış olduğumuz çocuk kulüplerinde çocuklara, satranç, müzik, drama ve daha birçok alanda eğitimi vermekteyiz. Eğitimcilerimizin çocuklara katkıda bulundukları bu kulüpler çocuklar için oldukça faydalı bir yapıdadır. Çocukların farklı arkadaşlar edinmelerine ve toplumda davranış kurallarına uymalarına yardımcı olunmaktadır. Düzenlenen törenler ile birlik olma bilincinin ve sorumluluk duygusunun da aşılandığı çocuk kulüplerimize ilgi oldukça yoğundur.

Çocuk Kulübü Açmanın Şartları

Çocuklarla ilgili olan çocuklara özel aktiviteler her kurum ve kuruluş oldukça titiz bir şekilde incelenir ve birçok kural konularak en iyisi olması için çaba sarf edilir. Devlet veya özel okullar tarafından kurulabilecek olan çocuk kulüplerinde aranan şartlar her şeyden önce yeterli alana sahip derslik ve atölyelerin olmasıdır. Öncelikle okul müdür çocuk kulübü alışması için bir yazı yazıyor.

Okulda öğrencisi bulunan minimum 10 veli müdürün hazırlamış olduğu bu belgeye imza attıktan sonra bu belge işleme alınıyor. Çocuk kulübü şartları aslında diğer alanlara nazaran anasınıfından farksız değildir. Fakat anasınıfları ve kreşlere oranla daha çok sosyal faaliyet ağırlıklı olduğu için özenli davranılması gerekmektedir. Özel okullar ve devlet okulları tarafından açılabilecek olan çocuk kulübüne gereken derslik soruluyor ve eğer boş sınıf varsa, orası da kulübün atölyesi olarak kullanılıyor. Bu atölyelerde resim ve müzik eğitimleri verilebiliyor.

Bu temel şartlar sağlandıktan sonra en önemli kısım olan eğitmen kısmına geliyoruz. Eğitmenler usta öğretici belgesine sahip olmalıdırlar. Yani eğitim fakültesi mezunu olmayan eğitimcilerden usta öğretici belgesi istenmektedir. Hangi alanda eğitim veriliyorsa o alanda usta öğretici belgesine sahip olan eğitimciler, çocuk kulübünde eğitim verebilme hakkına sahip oluyor. Gururla söylemek isteriz ki bütün bu şartları yerine getirerek EkinAta Grand Toprak Hotel’imize bir çocuk kulübü açmış bulunuyoruz.

Çocuk Kulübü Planları

Normal okul prensibinde değil de daha çok sosyal faaliyet ağırlıklı eğitimlerin verilmesinden ötürü, çocuk kulüplerinde hazırlanacak olan planlar normal okullara oranla daha farklıdır. Çocuk kulübünde verilecek olan dersin amacına yönelik olarak o eğitimi veren eğitimcinin kendi anlatımına göre hazırlayacağı eğitim planları vardır. Yani eğitimci plan konusunda özgürdür. Bu planlar aylık veya yıllık olarak hazırlanır.

Bu hazırlanan plan ışığında öğrencilere temel eğitimler verilir. Okul dışında kalan zamanı doğru ve olumlu değerlendirebilmek için açılan çocuk kulüplerinde çocuklara ağır eğitimler verilmez. Okulda alınan eğitimin üzerine ağır eğitimlerle çocukların sıkılması değil de çocukların streslerini üzerlerinden atabilecekleri aktiviteler yapılır. Satranç kursları çocukların mantık kullanarak oynadıkları bir oyun olduğu için genellikle her çocuk kulübünde yer verilmektedir. Yani usta öğretici ve eğitimciler planlarında öncelikle satranca yer verirler. Resim ve müzik ile yeteneklerini ortaya çıkarabileceklerinden ötürü, resim ve müzik de planların demirbaşlarından biridir. Onun dışında kalanlar ise eğitimcilerin ve idarecilerin kararlarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu planlar ile çocuklara düzenli ve faydalı eğitimler verilmektedir. Yani EkinAta Grand Toprak Grand otelimizde bulunan çocuk kulüpleri ile çocuklarınız tatilde bile eğitimlerinden geri kalmıyor, sıkılmıyor ve de el becerilerini geliştiriyorlar.

Start date:


Warning: date() expects parameter 2 to be long, string given in /home/ekinatagrand/public_html/wp-content/themes/hiller/apus-simple-event/single-simple_event.php on line 66

Finish date:


Warning: date() expects parameter 2 to be long, string given in /home/ekinatagrand/public_html/wp-content/themes/hiller/apus-simple-event/single-simple_event.php on line 77

Time: