Kar Motoru Turları Hakkında

Kış sezonu denilince akla ilk gelen şey kardır. Kar soğuk etkisinin dışında aslıdan oldukça eğlencelidir. Kış aylarını tatil yaparak değerlendirenler genellikle kış turizmine açık yerleri tercih ediyorlar. Kış turizmi ile birlikte her geçen sene farklı aktiviteler eklenmektedir. Bu aktiviteleri şu şekilde sıralayabiliriz; kar motoru turları, kayak, buz pateni yapılabilecek faaliyetlerin sadece küçük bir kısmıdır. EkinAta Grand Toprak Hotel olarak düzenlediğimiz kar motoru turları ile sizleri ufak bir gezintiye çıkartmaktan ve de benzersiz bir deneyim yaşatmaktan mutluluk duyacağız.

Kar motoru, karın üzerinde hızlıca kayabilme imkânı sunmakta olan oldukça eğlenceli bir araçtır. Jet ski gibi bir yapıya sahip olan kar motoru ile turlar da düzenlenmektedir. Kış turizminin olmazsa olmazı haline gelen kar motoru turları, belirli aralıklarla tatil köyünün izinleri doğrultusunda gerçekleşmektedir. Tatil severlerin kar motorunu denemeden kış tatilinin tadına varamayacakları düşünülmektedir. Kayak oldukça zor ve zahmetli aynı zamanda tehlikelidir. Kar motoru kayak tadında fakat daha az tehlikeli bir yapıdadır. Ve de zahmetsizce karın tadını çıkarmanızı sağlayacak güzel bir alettir.

Kış Tatillerinde EkinAta Grand Toprak Hotel

Kış tatili denilince akla ilk gelen yer Bursa’dır. Bursa dağlık alanlarının yılın büyük bölümünde karlı kalması ile birlikte geniş bir kış sezonu geçirmektedir. Bursa Uludağ kış turizminin en uğrak noktasıdır. Uludağ‘dır. Fakat biz Kars Sarıkamış’a Uludağ’ı inşa ettik. Otelimizde düzenlemiş olduğumuz kar motoru turları, kayak pistleri ve daha niceleri ile kış tatillerinde en çok ziyaret edilen otellerden bir tanesi olduk.

Kış Tatillerinde Yapılabilecek Aktiviteler

Keyifli ve sıcacık bir kış tatili geçirmek için yapılabilecek aktiviteler; Ayder Yaylası’nda bulunan kaplıcaları ziyaret edebilirsiniz. Romatizma ve kireçlenmelere en güzel çözümlerden bir tanesidir. Kayak yapmayı çok seviyorsanız eğer, Kastamonu da bulunan Ilgaz Dağı sizin için oldukça eğlenceli olacaktır. Bolu ise sizlere doğa yürüyüşü imkânı sunuyor. Yedi Göller de müthiş manzara eşliğinde, dağlardan aşağı bulutların eşsiz görüntüsü ve birçok çeşit ağacı ile Bolu da aktiviteleri bol bir ildir. Doğa yürüyüşlerinde en çok tercih edilenlerden Sümela Manastırı, sizlere hem geniş konaklama imkânı sunuyor hem de tertemiz bir doğa yürüyüşü imkânı sunuyor.

Trabzon, Uzun Göl de sizlere botanik tur imkânı sunuyor. Botanik turlar ilginizi çekecektir. Kışın az gördüğümüz güneşin batışını izlemek de oldukça keyiflidir. Buz pistlerinde paten yapabilirsiniz. İlk başlarda büyük tehlikeler arz etse de oldukça keyifli bir kış sporudur. Öğrendikten sonra sevilen ve her kış tatil köyünün aran özelliklerinden biri olan, buz pateni de oldukça sevilen bir aktivitedir. Birde karlı zirveler vardır. Örneğin; Otelimiz üzerinden kar manzaralarını seyretmek olağanüstü keyif verici bir şeydir. Kalınlığı neredeyse 25 santimi bulabilen kar kütlelerinin altından balık avlayın. Göllerin soğuk havaya daha fazla dayanamayıp buz tutmaları ile avlanma zor bir hal almaktadır.

Fakat ne kadar zor olsa da kalın buz tabakasının delinip altından olta ile balık avlamak oldukça eğlenceli bir kış tatili aktivitesidir. Kış turizminin uğrak noktalarından bir tanesi olan otelimiz EkinAta Grand Toprak Hotel’e şimdi rezervasyon yaptırırsanız yanındaki servislerin her birinden faydalanabilir, kar motoru ile tur atabilir, kayak yapabilir, SPA’ya girebilir ve daha birçok servisten faydalanabilirsiniz.