The Blog

Düğünlerde, doğum günlerinde, açılışlarda, sürpriz evlilik tekliflerinde ve bunlar gibi daha birçok sorumluluk dolu işlerde, bazen gün karşınızdaki için güzel geçse de size karşı zehir olabiliyor. Fakat organizasyon şirketleri, organizasyonlarınızı düzenleyerek sizin üzerinizden büyük bir yükü alıyorlar. Organizasyonlarda amaç, genelde sizlerin güzel günlerinizde girdiğiniz birçok zahmeti organizatörlere bırakıp hayallerinizi gerçekleştirmelerini izlemektir.

Düğün, doğum günü ve daha birçok çeşit organizasyon dışında bir de toplantı organizasyonları yapılmaktadır. Toplantı organizasyonları son dönemlerde popülerleşen organizasyon çeşitlerinden biridir. Genellikle geniş kişi kapasiteli oteller seçilmektedir. Otellerin geniş toplantı salonları ve konaklama imkânları bu tür ihtiyaçları karşılamaktadır.

Tam bu ihtiyaçların karşılanacağı bir adres de EkinAta Grand Toprak Hotel’dir. EkinAta Grand Toprak Hotel bu tarz organizasyonlar için ideal bir oteldir. Geniş katılımcı kapasiteli toplantı salonları ile toplantı organizasyonları için en ideal oteldir.

Toplantı Organizasyonuna Neden İhtiyaç Duyulur?

Genellikle geniş müşteri potansiyeline sahip olan şirketlerin, yabancı katılımcılarını hem ağırlamak hem de toplantılarını kaliteli bir mekânda gerçekleştirebilme istekleri doğrultusunda toplantı organizasyonu diye bir alan da hayatımızda yer almaya başlamıştır. Geniş müşteri potansiyeline sahip, yurtdışı bağlantılı şirketlerin, hem şehri tanıtmak hem de hoş ağırlamak aynı zamanda müşterileri yormamak adına hem konaklama hem de toplantı ihtiyaçlarını, seçkin otellerde gidermek isterler. Organizasyon şirketleri de bu alanda ihtiyaçları karşılayarak uygun otelleri bulurlar ve bu otellerde toplantılar ve konaklama ile ilgili olarak düzenlemeleri gerçekleştirirler.

Bu düzenlemeler ile birlikte toplantı ve konaklama esnasında katılımcıların sorun yaşamamaları ve dolayısı ile memnuniyetleri hedeflenir. Birçok otel kendi bünyesinde organizasyonlarını kendi tamamlamaktadır. Yani dışarıdan bir desteğe ihtiyaç duyulmamaktadır.

Otellerde Toplantı Organizasyonları

Türkiye genelinde birçok otel toplantı organizasyonu gerçekleştirmektedir. Genellikle büyük şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan organize olma durumu ile sadece oteller değil organizasyon şirketleri de bu tip toplantı organizasyonları gerçekleştirmektedirler.

Organizasyon şirketleri öncelikle seçkin otelleri araştırırlar. Seçkin oteller araştırılır ki, katılımcılar konaklama esnasında her türlü faaliyetten de yararlanabilsinler. Otellerin birbirinden çeşitli sosyal faaliyet alanları vardır. Kış aylarında kayak pistleri, yaz aylarına plajları ve havuzları ile oldukça keyifli zamanlar geçirtirler.

Toplantı katılımcılarına da bu tip faaliyetlerin yapıldığı oteller ayarlanmaktadır. Büyük toplantıların gerçekleşeceği otellerde öncelikle, sistemler kontrol edilir ve ihtiyaç halinde değişiklikler de yapılabilmektedir. Bu nedenle organizasyon şirketlerine verilir bu tip işler. Organizasyon şirketlerince katılımcıların ihtiyaçları takip edilir ve memnuniyet hedeflenir. Organizasyon şirketlerinin bünyelerinde barındırdıkları sistemler de yaşanabilecek kötü durumların anında giderilmesinde oldukça etkili rol oynamaktadır.

Organizasyon şirketlerinin de sıklıkla müşterilerine önerdikleri şık ve kaliteli mekân EkinAta Grand Toprak Hotel’dir. Hotelimiz, 500 kişilik toplantı salonunda yeni nesil ses sitemleri, video yansıtıcıları ve ses yalıtımı ile katılımcı memnuniyetinde zirvededir. EkinAta Grand Toprak Hotel sadece toplantı organizasyonlarında başarılı toplantı salonu ile değil, geniş odaları ve mükemmel yemekleri ile de katılımcılara lüks bir tatil imkânı sunmaktadır. EkinAta Grand Toprak Hotelimiz, toplantı organizasyonlarının vazgeçilmez adreslerinden biridir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.