The Blog

Yılın 3 ayını Sonbahar, 3 ayını İlkbahar ile geçiriyoruz. Bahar ayları havanın yumuşaklığından dolayı herkes tarafından çok sevilen aylardır yani mevsimlerdir. Sonbaharda yaprakların dökülmesi ve havaların yavaş yavaş ısınması ile birlikte tatlı bir bahar havası yaşıyoruz. İlkbaharda ise, havaların ısınmasıyla kışın hoyrat geçişi ile zayıflayan yaprakların yeşerdiği, canlandığı güzel bir bahar havası esiyor. Yaz aylarının sıcaklığı ve kış aylarının soğuğu bazı tatil severler tarafından sevilmemektedir.

Tatil için bahar aylarını tercih eden birçok tatil sever bulunmaktadır. Baharın yumuşak havasında dağlık bölgelerde yürüyüş yapmanın vereceği rahatlık yaz aylarına göre çok daha iyi hissettirmektedir. Küçük sıcak bir dağ evinde şehrin gürültüsünden uzak, sakin bir dağ ortamında yapılan tatil, baharı çok daha keyifli hale getirmektedir. Birçok tatil sever bahar aylarında dağlık alanların verdiği huzur ve keyif nedeni ile özellikle bahar aylarını seçmektedir. Bu alanda uğrak noktalardan biri de Kars Sarıkamış ilinde bulunan, EkinAta Grand Toprak Hotel’dir. Doğa ile iç içe tatil imkânı sunmaktadır.

Bahar Tatilinde Nereye Gidilir?

Bahar tatillerinin olmazsa olmazı Bursa’dır. Bursa kışın turist çeken bir bölgedir. Fakat bahar aylarında da dağlık bölgelerinin turizme açık olmasından kaynaklı, bahar tatiline gelen birçok vatandaş bulunmaktadır. Kış turizmine uygun olan Bursa, bahar tatili için de özel etkinlikler bulundurmaktadır. Dağ yürüyüşleri bunlardan biridir. Dünya genelinde Bursa’ya bahar tatili için gelen birçok turist de bulunmaktadır. Şelaleleri, camileri ve daha birçok kültürel özelliğe sahip olan Bursa hem Bahar sezonunda hem de kış sezonunda ziyaret edilebilecek bir şehirdir. Hatay’da bahar ayalarında tatil yapılabilecek şehirlerden biridir.

Tarihi ve kültürel hazine olan Hatay, 4 mevsim yumuşak havası ile tatil için vazgeçilmez olabilecek yerlerden birisidir. Yemekleri, klişeleri, insanları, camileri ve tarihi eserleri ile Hatay, bahar tatili için oldukça keyif verici bir şehir olabilir. Bir diğer şehir ise Trabzon’dur. Trabzon 4 mevsim ıslak ve tertemiz havası ile oldukça cezbedicidir. Dağlık bir bölge olmasından kaynaklı, dağ turizmine açık olan Trabzon, temiz havası ve insanıyla bahar tatili için oldukça ideal bir şehirdir. Trabzon’da dağların üzerine kurulan tahta evler, doğanın yemyeşil büyüsünü bütün içtenliği ile hissettirmektedir. Doğa yürüyüşü yapılan bu Trabzon temiz havası ile yorulmadan tatil imkânı sunuyor.

Kars yemek kültürü oldukça gelişmiş olan, farklı birçok tarife ev sahipliği yapan nezih kentlerden biridir. Kars’ın en önemli kazanımlarından biri olan, tatil severlerin uğrak noktalarından biri de EkinAta Grand Toprak Hotel’dir. Bu Hotel, sosyal faaliyet alanları, yemekleri ve güler yüzlü çalışanları ile tatilin tadını çıkarmanızı sağlayan oldukça keyifli bir Hoteldir.

Baharda Yapılabilecek Aktiviteler

Bahar ayları yumuşak hasından dolayı oldukça sevilen ve aslında rahat edilen aylardır. Bahar mevsiminde ne sıcak ne de soğuk yaşarız. Tatlı bir sıcaklı ve hoş bir serinlik yaşatan bahar mevsiminde yapılabilecek birçok aktivite bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü bahar denince akla gelen ilk aktivitedir. Bahar ayında kışın hoyrat havasının yıkıntıları, yazın sıcak havasının kuraklığı ortadan kalkar ve yemyeşil bir dağ karşınıza çıkar.

Doğa yürüyüşü temiz havası ve ferahlık hissinden dolayı bahar aylarının vazgeçilmezidir. Adalara gidilir ve adalarda bisiklet sürülür. Adalar yapısından kaynaklı oldukça sevilmektedir. Baharın yumuşak esintileri ile adalarda bisiklet sürmek oldukça keyif vericidir. Piknik yapmak da bahar aylarının vazgeçilmez aktivitesidir.

Tam bu noktada Kars ilinin en lüks Hoteli olan EkinAta Grand Toprak Hotel’den bahsedebiliriz. EkinAta Grand Toprak Hotel, öncelikle müşteri memnuniyetini esas alan ve bu memnuniyeti sağlayabilmek adına yola çıkan bir işletmedir. EkinAta Grand Toprak Hotel müşterilerine bahar ayalarını keyifli hale getirecek birçok aktivite imkânı sunmaktadır. EkinAta Grand Toprak Hotel’in bünyesinde barındırdığı çocuk kulübü ile çocuklar da düşünülmüştür. Bahar mevsiminin temiz havasını ciğerinize solumanız için de dağ yürüyüşleri düzenlenen EkinAta Grand Toprak Hotel, bahar aylarının vazgeçilmez adresidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.